جملات و متن های زیبای انگیزشی سرمایه گذاری از ثروتمندان و افراد پولدار برای رسیدن به اهداف مالی را در این بخش آریا مگ گردآوری کرده ایم.

متن و جملات برای سرمایه گذاری و رسیدن به پول بیشتر

استیو جابز: تفاوت یک فرد پیشرو و یک فرد دنبال کننده در خلاقیت است!
پیشرو بودن به شما امکان انتخاب می‌دهد و شما را قادر می‌سازد تا از نهایت قوه تخیلتان استفاده کنید. شاید در ابتدا خط شکن مسیر باشید اما اولین کسی خواهید بود که از مزایای آن بهره‌مند می‌شود. در عوض فرد دنباله‌رو از خود اختیاری ندارد. پایان کارش هم مشخص نیست. اگر پیشرو در کارش موفق شود، او نیز به موفقیت می‌رسد و اگر شکست بخورد، دنباله‌رو نیز به دنبال آن سقوط خواهد کرد.


جک ما: هرگز در زندگی خود ناامید نشوید. همچنین شما باید سعی کنید که همیشه متفاوت فکر کنید.
جک ما به عنوان یک کارآفرین خلاق، جملات انگیزشی نابی دارد. از نظر او ناامیدی، یکی از پررنگ‌ترین خط قرمزها برای فردی است که می‌خواهد به موفقیت برسد. علاوه بر این، متفاوت فکر کردن این امکان را به شما می‌دهد تا از دریچه‌ای متفاوت به مسائل نگاه کنید.


شکست‌ها پله‌های نردبان موفقیت هستند. کسی که از اولین شکست ناامید می‌شود، سزاوار کامیابی نیست.
شکست‌ها یا بهتر است نام درستش را بگوییم، درس‌هایی که هر کدام از ما در مسیر رسیدن به اهدافمان می‌گیریم، همیشه خوشایند نیستند. این درس‌ها کارت زردهایی برای اصلاح عملکردمان به حساب می‌آیند. اگر کسی با گرفتن اولین کارت زرد، میدان را خالی کند، در حقیقت، خودش را از شیرینی پیروزی محروم کرده است.


سرمایه گذاری موفقیت آمیز یک سفر است نه یک اتفاق آنی! خود را طوری آماده کنیم که گویا قصد سفری طولانی را داریم….
گاهی جملات انگیزشی ما را نه به حرکتی پرشور بلکه به قدم‌هایی پیوسته و حساب شده دعوت می‌کنند. مثل چیزی که در بالا خواندید، در سرمایه گذاری نیز نباید انتظار داشته باشید که ظرف یک شب به موفقیت زیادی برسید. بلکه موفقیت‌ ها، گام به گام و در طول مسیر در اختیار شما قرار خواهند گرفت.


مارک موبیوس: از نظر من مهم‌ترین خصوصیاتی که یک سرمایه گذار موفق باید داشته باشد در چهار کلمه، انگیزه، فروتنی، تلاش سخت و انضباط شخصی خلاصه خواهد شد.
چهار نکته گفته شده از زبان مارک موبیوس را می‌توان این گونه تعبیر کرد. انگیزه به شما کمک می‌کند تا ادامه دهید، فروتنی شما را از غرور بی جا دور نگه می‌دارد. تلاش زیاد شما را را سریع‌تر به مقصد می‌رساند و انضباط شخصی به شما کمک می‌کند تا کارها را تا انتها به پیش ببرید.


متن انگیزشی در مورد سرمایه‌ گذاری

تی.هارواکر: به یاد داشته باشید یا باید پولتان را کنترل کنید یا اینکه آن شما را کنترل خواهد کرد.
جریان درآمد در زندگی همه ما وجود دارد. برای عده‌ای این جریان به آب باریکه‌ای می‌ماند که جانی ندارد. در نقطه مقابل، جریان درآمدی عده دیگری، مثل یک سیل خروشان پر شور و انرژی است. در هر صورت، شیوه برخورد ما با این جریان است که می‌تواند از ما فردی فقیر یا ثروتمند بسازد.


ادوارد لمبرت: اگر نخواهید که در زندگی‌تان چیزهای جدیدی را تجربه کنید، شکست نخورید و از آن شکست‌ها درس نگیرید، نباید انتظار پیشرفت خاصی را نیز داشته باشید.
در جاده رسیدن به هدف‌هایمان، چاره‌ای جز قدم برداشتن نداریم. مسیر باید طی شود. شاید در این میان، پایمان به یک کلوخ گیر کند و سکندری بزنیم. اشکالی ندارد. اما باید شش دانگ حواسمان را جمع کنیم تا کلوخ دیگری نتواند به ما پشت پا بزند. همین طی کردن، یاد گرفتن و شجاعت در مسیر ماندن، بالاخره هر مسافری را به مقصد مطلوبش می‌رساند.


متن انگیزشی برای پولدار شدن

رابرت کیوساکی: تنها دارایی قدرتمندی که داریم ذهن ماست. اگر به خوبی آموزش داده شود می‌تواند ثروت عظیمی ایجاد کند.
ما با ذهنمان جهانمان را می‌سازیم و آن را کنترل می‌کنیم. هر اندازه که ذهن ما قوی‌تر و عمیق‌تر باشد، توانایی دیدن فرصت‌های فوق‌العاده در ما تقویت می‌شود. پس در واقع ما با ذهنمان کسب درآمد می‌کنیم و اگر ذهنی قوی داشته باشیم، ثروتمند می‌شویم. چقدر روی ذهنتان سرمایه گذاری می‌کنید؟


رابرت کیوساکی: انسان‌های محافظه کار به هیچ جا نمی‌رسند و در یک نقطه ثابت می‌مانند، برای پیشرفت باید قبل از هر چیز دل و جرات داشته باشید.
خارج شدن از منطقه امنی که برای خودمان ساخته‌ایم، کار راحتی نیست. اما چاره‌ای نداریم. چون هر چیزی که می‌خواهیم و آرزویش را داریم، جایی بیرون از منطقه امن ما قرار گرفته است. در نتیجه تنها راه برای رسیدن به آن، جمع کردن تمام شجاعتمان و خارج شدن از پناهگاه روانی‌مان است. شاید نور خورشید برای لحظه‌ای چشمانمان را بزند، اما به لمس روشنایی که پس از آن وجودمان را در برمی‌گیرد، می‌ارزد.


دارن هاردی: انتخاب‌های شما، هرچند کوچک و بی‌اهمیت، مسیر زندگی شما را مشخص می‌کنند. آنها را هوشمندانه انجام دهید.
هر انتخاب ما، یک مسیر جدید را به سمت زندگی‌مان باز می‌کند. اگر از مسیری که در آن هستیم راضی نیستیم، کسی جز خودمان را نباید سرزنش کنیم. با این وجود، می‌توان با یک انتخاب تازه و ایجاد تغییر در زندگی تا حد زیادی اثر انتخاب‌های قبلی را کم کرد. حتی در این مورد هم این شما هستید که باید انتخاب کنید. پس به هنگام تصمیم، دقتتان را در خانه جا نگذارید.


بیل گیتس: برای موفقیت، هدف شما باید مغلوب کردن آخرین کاری باشد که انجام داده‌اید.
بیشتر ما جملات انگیزشی زیادی راجع به مشخص کردن هدفمان خوانده‌ایم. اما این جمله بیل گیتس نکته جالبی را برایمان روشن می‌کند و آن نکته این است که بزرگ‌ترین رقیب ما، خودمان هستیم و باید در این رقابت همیشه پیروز شویم.


اونها بهم می‌گفتن دنبال یک کار واقعی باش، حالا از من می‌خوان که استخدامشون کنم.
جملات انگیزشی سعی دارند یک نکته مهم را به ما منتقل کنند و آن هم این است که نباید به حرف‌های منفی دیگران گوش داد. اگر به کاری که می‌کنیم ایمان و علاقه داریم پس باید هر طور که شده آن را به سرانجام برسانیم.


پیتر لینچ: سرمایه گذاری مثل علم موشک سازی پیچیده نیست. اگر این‌گونه بود الان فارغ التحصیلان برتر دانشگاه‌ها همه میلیاردر بودند.

خیلی از چیزهای خوب در این دنیا بسیار ساده هستند. سرمایه گذاری نیز یکی از همین چیزها است که بر خلاف ظاهرش، ساده است. نکته‌ای که در این میان باید در نظر داشت این است که نمی‌توان هیچ کار ساده یا سختی را بدون یادگیری انجام داد


ما با این توانایی که از ابتدا بتوانیم تصمیم‌های خوب و درستی بگیریم، متولد نشده‌ایم. بلکه آن را به مرور یاد می‌گیریم.
در جملات انگیزشی و از زبان مردان و زنان موفق بسیاری شنیده‌ایم که در طول مسیر رسیدن به هدفشان نکته‌های زیادی را یاد گرفته‌اند. چیزی به عنوان عالی بودن از ابتدا، وجود خارجی ندارد. از این توهم بیرون بیایید؛ قدم بردارید و یاد بگیرید.


متن انگیزشی در مورد سرمایه‌ گذاری

برای قایق بی‌حرکت، موج تصمیم می‌گیرد.
قدرت تصمیم‌گیری یکی از نعمت‌های بزرگ خداوند است که شامل حال انسان‌ها شده است. اما برخی از ما این نعمت را از خودمان محروم می‌کنیم و آن را دو دستی در اختیار دیگران قرار می‌دهیم تا آنها به جای ما و برای ما تصمیم بگیرند. به جای آنکه با هر موج به این طرف و آن طرف پرتاب شوید، موتور زندگی‌تان را روشن کنید و به سمتی که دوست دارید پیش بروید. این زندگی شما است. باید بر آن حکمرانی کنید.


ساموئل اسمایلز: هیچ یک از تمایلات نفس انسانی، خطرناک‌تر از تمایل به تنبلی نیست.
تنبلی، خیلی آرام و زیرپوستی عمل می‌کند. بسیار پیش آمده که افراد، خودشان هم متوجه تنبلی‌هایشان نمی‌شوند. گوش به زنگ باشید و هر گاه احساس کردید که به سمت تنبلی و انجام ندادن کارها پیش می‌روید سریع‌تر از همیشه دست به اقدام بزنید تا در مسیر باقی بمانید.


پیتر لینچ: داشتن صبر و حوصله، پشتکار، انعطاف پذیری، اعتماد به نفس و توانایی پذیرش اشتباه‌ها از جمله ویژگی‌های لازم و ضروری یک سرمایه گذار موفق هستند.
برخی جملات از بقیه با ارزش‌تر هستند. چون در ورای آنها می‌توان نکته‌های نابی را یافت که در هیچ آموزشگاهی پیدا نمی‌شوند. در پس این جمله‌ها، تجربه و تلاشی خستگی ناپذیر پنهان شده‌اند. در حقیقت، لازم نیست تمام جملات انگیزشی تاریخ را بخوانیم. گاهی خواندن یک جمله و پایبندی به اجرای آن، می‌تواند بزرگ‌ترین راهگشا برای کار و زندگی ما باشد.


جملات انگیزشی برای سرمایه گذاری و رسیدن به ثروت

منتظر فرصت نایستید. خلقش کنید…
جملات انگیزشی زیادی در مورد قدردانی از فرصت‌های پیش آمده وجود دارند. اما وقتی واقعا هیچ فرصتی نباشد چه؟ در این جور مواقع باید آستین‌ها را بالا زد و فرصت‌ها را ساخت. شاید مجبور باشیم همانند تصویر بالا، پله‌پله جلو رویم اما مسیری که می‌سازیم، ناب و پر از حرکت است.


آنتونی رابینز: اندیشه‌های خود را شکل دهید و گرنه دیگران اندیشه‌های شما را شکل می‌دهند. خواسته‌های خود را عملی کنید و گرنه دیگران برای شما برنامه ریزی می‌کنند.
جملات انگیزشی از این دست را می‌توان در یک عبارت خلاصه کرد: «یا زندگی‌ات را بساز یا دیگران آن را برایت می‌سازند!» شما خود را جزو کدام دسته می‌بینید؟ آنهایی که زندگی‌شان را خودشان می‎سازند یا آنهایی که در زندگی ساخته شده به دست دیگران، روزگار می‌گذرانند؟ صمیمانه آرزو می‌کنم که جزو دسته اول باشید.


متن انگیزشی در مورد سرمایه‌ گذاری

فکر آدم مثل چتر نجات است. برای آن که کارایی داشته باشد باید اول باز شود.
فکر کردن، آن هم از نوع درستش، نیاز به ذهنی باز و آموزش دیده دارد. ذهنی که بتواند موقعیت‌ها را تحلیل کند و در هر شرایطی بهترین تصمیم را بگیرد. در این بین، خواندن جملات انگیزشی می‌تواند تمرین خوبی برای داشتن فکری باز و ذهنی عمیق به حساب بیاید.


رابرت کیوساکی: کار شما ساختن پول نیست. کار شما پیدا کردن مشکلی است که باید حل شود.
گاهی یک یا مجموعه‌ای از جملات انگیزشی کوتاه، می‌توانند مسیر ذهنیت مالی ما را تغییر دهند. تمام استارت آپ‌های دنیا بر مبنای دادن پاسخی ساده به یک مشکل ایجاد شده‌اند. به دنبال مشکلات پیچیده نباشید. گاهی دادن یک راه حل ساده به مشکلی قدیمی می‌تواند شما را ثروتمند کند.


زیگ زیگلار: لازم نیست بهترین باشید تا شروع کنید، بلکه باید شروع کنید تا بهترین شوید.
لپ کلام بیشتر جملات انگیزشی در این سخن از زیگ زیگلار، خلاصه شده است. برای بهترین بودن باید دست به عمل زد و کار را انجام داد. در میان این انجام دادن‌ها است که انسان مهارت می‌آموزد، تجربه کسب می‌کند و اگر به آن کار علاقه داشته باشد، به بهترین تبدیل می‌شود.


متن انگیزشی در مورد سرمایه‌ گذاری

آنتونی رابینز: تنها چیزی که مانع تحقق رویاهای شما می‌شود، ترس از شکست است.
ترس، مادر تمام ناکامی‌ها، شکست‌ها و درجا زدن‌ها است. افراد موفق، هر روز جملات انگیزشی زیادی در مورد اثر‌های مثبت و منفی ترس می‌گویند. شاید نتوان هرگز به طور کامل از دست ترس‌ها رهایی یافت اما بدون شک می‌توان آنها را کنترل کرد. در حقیقت، وجود ترس‌، نعمت بسیار بزرگی برای انسان است. ما زنده ماندن و حرکت‌های برنامه ریزی شده‌مان را مدیون این ترس‌ها هستیم. نکته اینجا است که باید با وجود این ترس‌ها حرکت کرد.


جیم ران: آموزش در دانشگاه به شما توانایی تامین هزینه‌های زندگی را می‌دهد. اما اگر خودتان به دنبال یادگیری بیشتر و تجربی‌تر بروید، آنگاه ثروتمند خواهید شد.
در بیشتر جملات انگیزشی، عملکرد دانشگاه‌ها زیر سوال رفته است. جهان کنونی ما به سمت خودآموزی و آموزش‌های هدفمند و تخصصی پیش می‌رود. شما چند ساعت در هفته روی آموزشتان سرمایه‌ گذاری می‌کنید؟ چقدر حاضرید برای آموزش خارج از دانشگاه پول خرج کنید؟ اصلا به آموزش تخصصی و تجربی اعتقادی دارید؟


ری کراک: شانس با تلاش، ارتباط مستقیم دارد. هر چقدر بیشتر تلاش کنید، خوش شانس‌تر خواهید بود.
عده‌ای می‌گویند چیزی به نام شانس وجود ندارد. برخی نیز به شدت از شانس حمایت می‌کنند. من مسیری میانه را در پیش می‌گیرم. به نظرم شانس در آن معنایی که بدون انجام هیچ کاری ناگهان به ثروت و مکنت افسانه‌ای برسیم یا چیزی در این حال و هوا وجود ندارد. اما می‌توان شانس را ساخت. بعضی‌ها منتظر شانس می‌مانند و بعضی‌ها آن را با تلاش و علاقه خود می‌سازند. در هر صورت، می‌توان نام‌های گوناگونی روی این معجزه‌های کوچک گذاشت. شما چه راه‌هایی برای ساختن شانس زندگی‌تان سراغ دارید؟


دارن هاردی: در حالی که شما مایل هستید پیشرفت کنید و توانایی آن را هم دارید، ولی هیچ پیشرفتی نمی‌کنید. دلیل آن هم این است که شما اهداف خود را به طور واضح و معین مشخص نکرده‌اید.
راه اندازی کسب و کار، چیزی شبیه به گذر از یک پل است. این پل دو طرف دارد. یک طرف آن جایی است که هستیم و طرف دیگر، مقصدی است که برایش تلاش می‌کنیم. وقتی ما هدفی نداشته باشیم یعنی آن طرف پل اصلا وجود ندارد. در نتیجه رسیدن به چیزی که وجود ندارد غیر ممکن است. تنها داشتن آجر کافی نیست. باید بدانید که با این آجرها چه چیزی می‌خواهید بسازید.


جورج سوروس: من فقط به این دلیل ثروتمندم که می‌فهمم چه موقع اشتباه می‌کنم. رمز موفقیت من شناسایی و پذیرش اشتباهاتم است.
به جرات می‌توانم بگویم که این یکی از بهترین جملات انگیزشی است که تا به حال خوانده‌ام. بسیاری از ما زمان خود را صرف فرار از اشتباهاتمان می‌کنیم. این در حالی است که اگر می‌ایستادیم و اشتباه‌های خودمان را می‌پذیرفتیم، اکنون چند پله از وضعیت کنونی‌مان جلوتر بودیم. اما هنوز هم دیر نشده است. بیاید از همین حالا به خودمان قول بدهیم که شجاعانه مسئولیت اشتباهاتمان را بر عهده بگیریم.


متن انگیزشی در مورد سرمایه‌ گذاری

 آنتونی رابینز: محدودیت فقط در ذهن ما وجود دارد. اگر برای رسیدن به موفقیت از نظر شما محدودیتی وجود داشت، فقط آن را از ذهن بیرون کنید.
نمی‌شود، نمی‌توانم، نمی‌گذارند و… از قماش واژه‌های دیوار ساز هستند. این دست از واژه‌ها، دیوار نه دژهایی غیر قابل نفوذ در ذهن ما می‌سازند تا ما را وادار کنند از هدفمان دست بکشیم. شاید این دیوارها بزرگ و ترسناک به نظر برسند اما در حقیقت، سست و بی‌ریشه هستند. اگر بخواهید در یک لحظه می‌توانید تمام این فکرهای محدود کننده را از خودتان دور کنید. یک بار امتحان کنید. پشیمان نمی‌شوید.


مایکل جردن: به نظر من هدف شما در سرمایه گذاری باید لذت بردن و سود کردن همزمان باشد.
مدت‌ها قبل در یک کتاب خواندم: «شما تنها زمانی به موفقیت می‌رسید که از انجام کارتان لذت ببرید.» در واقع همین‌طور است. فرقی نمی‌کند که شغل ما چیست. چون تا زمانی که کارمان را دوست داشته باشیم، نه تنها چندین برابر بقیه تلاش می‌کنیم، بلکه از گذراندن لحظه‌ لحظه‌های عمرمان در این کار لذت می‌بریم. کسی با انجام اجباری و زجروار یک کار به موفقیت نمی‌رسد این را به شما قول می‌دهم.