جالب و خواندنی


تلگرام یک پیام‌رسان مبتنی بر فضای ابری است که امکان استفاده از آن در چندین پلتفرم وجود دارد، این اپلیکیشن همچنین برای ارتباط کاربران از طریق چت‌های رمزگذاری‌شده و تماس‌های تصویری در دسترس آن‌ها قرار می‌گیرد. امروزه تلگرام به عنوان یکی از محبوب‌ترین اپلیکیشن‌های پیام‌رسان موجود شناخته می‌شود که استفاده از آن قابلیت‌های بسیار متعددی را در اختیار کاربران خود قرار خواهد داد.

راحتی یادگیری انواع آموزش ها در تلگرام پرمیوم

البته علاوه بر تلگرام معمولی که تمام سرویس‌های آن رایگان است و دارای ویژگی‌های متعددی برای کاربران خواهد بود، شرکت تلگرام به تازگی اقدام به نسخه اشتراکی یا پرمیوم تلگرام کرده است که وجود قابلیت‌های ارزنده این برنامه را از سایر اپلیکیشن‌های پیام‌رسان متمایز نموده است.

اگر شما هم جز کاربران و علاقمندان این اپلیکیشن هستید و فکر استفاده از نسخه پرمیوم این سرویس را در سر دارید به شما پیشنهاد می‌کنیم تا انتهای مطلب با ما همراه باشید تا اطلاعات مفیدی را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم.

تلگرام پریمیوم چیست؟

از زمان آغاز به کار تلگرام تا سال‌های اخیر هزینه‌های این اپلیکیشن از جانب مدیرعامل آن پاول دروف تامین بود، اما رفته رفته تعداد کاربران این اپلیکیشن افزایش یافت و این مسئله به سرورهای آن فشار می‌آورد و هزینه‌های عملیاتی بیشتر می‌شد، در نتیجه چند سال پس از شروع به فعالیت تلگرام مدیرعامل این مجموعه تصمیم گرفت برای تامین هزینه‌ها، تبلیغات را به هین سرویس اضافه نماید.

اما تلگرام برای ادامه‌ی مسیر حرکت خود تصمیم دارد به جای متکی بودن به تبلیغات شرکت‌های تبلیغاتی مختلف به کاربران خود وابسته باشد، از این رو سیاستی که در پيش گرفت این بود تا بخشی از هزینه‌های خود را از طریق کاربران آن تامین نماید. بنابراین پس از مدتی تلگرام سرویس اشتراکی تلگرام پرمیوم را منتشر کرد.

در حال حاضر کاربران تلگرام از طریق تلگرام پرمیوم Telegram Premium که یک سرویس اشتراکی است این امکان را دارند که با پرداخت مبلغی به صورت ماهیانه، 3 ماهه، 6 ماهه یا 1 ساله به یک سری قابلیت‌های اختصاصی دسترسی داشته باشند، در حقیقت سرویس پرمیوم نه تنها امکانات جدیدی را در اختیار کاربران قرار خواهد داد بلکه قابلیت‌های فعلی نسخه‌ی رایگان را نیز بهبود بخشیده است. در ادامه درباره تفاوت‌های نسخه معمولی و پرمیوم تلگرام صحبت می‌کنیم.

تفاوت سرعت در تلگرام عادی و پرمیوم تلگرام

نسخه Premium تلگرام برای استفاده کاربران خود محدودیت‌ها را برطرف کرده و قابلیت‌های بیشتری را در دسترس کاربران قرار داده است. در واقع این قابلیت‌ها باعث شده که کاربران به استفاده از این نسخه تلگرام علاقمند شوند. تلگرام پرمیوم امکانات و ویژگی‌های مختلفی دارد که یکی از آن‌ها سرعت بالاتر تلگرام پرمیوم نسبت به نسخه معمولی است. در این بخش به تفاوت‌های تلگرام عادی و پرمیوم اشاره می‌کنیم.

راحتی یادگیری انواع آموزش ها در تلگرام پرمیوم

همان‌طور که در بالا اشاره کردیم تفاوت سرعت در تلگرام رایگان و پرمیوم یکی از ویژگی‌های استفاده از اشتراک پرمیوم خواهد بود، تلگرام معمولی سرعت دانلود پایینی دارد اما کاربران می‌توانند با تهیه پرمیوم با سرعت بالاتر به اینترنت دسترسی داشته باشند وفایل‌های خود را آپلود و دانلود کنند. سایر تفاوت‌های این دو نسخه نیز عبارتند از:

 • استیکرهای سفارشی شده
 • استفاده از آیکون‌های ویژه
 • حذف تبلیغات
 • تبديل صوت به متن
 • عکس پروفایل متحرک
 • کاهش‌ محدودیت‌های عضویت در کانال‌ها و گروه‌ها
 • گذاشتن استوری
 • آپلود فایل‌ها تا 4 گیگابایت
 • مدیریت بهتر چت‌ها

گذاشتن استوری با داشتن اشتراک تلگرام

استفاده از قابلیت استوری در نسخه غیر رایگان یا همان پرمیوم این پلتفرم ارائه می‌شود، با استفاده از این قابلیت کاربران می‌توانند برای تعامل بیشتر با مخاطبین خود بهره‌مند شوند، زیرا با ارائه‌ی این ویژگی کاربران امکان دسترسی به استوری سایر مخاطبین را خواهند داشت.

راحتی یادگیری انواع آموزش ها در تلگرام پرمیوم

دسترسی به امکانات ویژه‌ای از جمله ثبت استوری تلگرام، توانسته است مخاطبین این پلتفرم بین‌المللی را افزایش دهد، این ویژگی تلگرام دارای تنظیماتی برای تعیین زمان بندی و انتشار استوری نیز دارد همچنین کاربران این امکان را دارند که استوری خود را پس از پایان زمان بندی که مشخص کرده‌اند در پروفایل شخصی خود نیز ذخیره نمایند. ویژگی‌های منحصربه‌فرد استوری تلگرام در زیر آمده است:

 • دسترسی به لیست مخاطبین خود در بخش استوری و تنظیم آن‌ها
 • فعال یا غیر فعال کردن ریپلای یا واکنش به استوری در بخش تنظیمات استوری
 • قابلیت حذف استوری بارگذاری شده در صورت تمایل
 • ویرایش استوری حتی پس از انتشار آن، که این ویژگی برترین وجه تمایز تلگرام با سایر پلتفرم های مشابه خواهد بود.
 • اضافه کردن قابلیت نظرسنجی به استوری
 • دسترسی به تعداد قابل توجهی از فایل های گیف که ویرایش استوری ها را جذاب می‌کنند.
 • قابلیت هشتگ گذاری در استوری تلگرام
 • امکان اضافه کردن و تگ کردن مخاطبین خود در استوری

مدت اعتبار یک اکانت تلگرام پرمیوم چقدر است؟

همان‌طور که دریافتید تهیه اشتراک تلگرام با پرداخت هزینه به صورت‌های مختلفی در دسترس کاربران این پلتفرم قرار می‌گیرد. مدت زمان اعتبار اکانت پرمیوم بر اساس خریداری شما به صورت 1 ماهه، 3 ماهه، 6 ماهه و 1 ساله در طرح‌های مختلف قابل استفاده خواهد بود. پس از پایان بازه زمانی اشتراک خریداری شده کاربران این امکان را دارند که با پشتیبانی سایت طرف قرارداد در ارتباط باشند و اشتراک خود را مجددا تمدید نمایند ته از امکانات آن بهره‌مند شوند.

سخن پایانی

تلگرام پرمیوم امکانات بی‌نظیری را در اختیار کاربران خود قرار می‌دهد که در این مطلب به بخشی از آن‌ها اشاره داشتیم، با استفاده از نسخه پرمیوم شما می‌توانید بدون محدودیت به تمامی امکانات این سرویس دسترسی داشته باشید و با پرداخت هزینه‌ای اندک لذت یک ارتباط بدون محدودیت را تجربه نمایید.