جالب و خواندنی


مهم ترین دارایی شما در سال کنکور، زمان است.

نیازی نیست بگوییم که هر لحظه‌ای که به تمرین و مطالعه و آموزش اختصاص دهید، به موفقیت نزدیک و نزدیک‌تر می‌شوید.

با استفاده از فرصت‌های پیش رو می‌توانید همان بار اول بهترین نتیجه را از کنکور بگیرید و در رشته و دانشگاه مورد علاقه خود درس بخوانید. یادتان باشد که در دوران کنکور، وقت طلاست! پس ارزش آن را بدانید و هیچ فرصتی را از دست ندهید.

همراه ما باشید تا بهترین روش برای بیش‌ترین بهره‌وری از زمان برای کنکور را به طور کامل بررسی کنیم.

توجه: طلای 24عیار کمبود زمان کنکور را با تندخوانی بخرید

تندخوانی کنکور استعداد نیست!

تندخوانی یک تکنیک موثر برای بهبود سرعت درس خواندن و درک بهتر مطالب است که پس از مدتی، شما را به یک پیشرفت فوق‌العاده می‌رساند.

تندخوانی بیشتر از اینکه استعداد تلقی شود، یک مهارت است!

داوطلب کنکور با تمرین و تلاش می‌تواند مهارت تندخوانی را یاد گرفته و سرعت درس خواندن خود را تا بیش از دو برابر افزایش دهد.

تا الان ممکن است دوره های تندخوانی زیادی دیده باشید، اما دوره تندخوانی konkur.tv توسط محمد قاسمی که یک استاد تندخوانی است تدریس می شود که خودش رتبه برتر کنکور بوده و سال ها تجربه در زمینه مشاوره کنکور دارد و علاوه بر آن یکی از بهترین معلم های ریاضی کنکور نیز است و با دوره های دیگر که صرفاً به شما تندخوانی آموزش می دهند فرق دارد و کاملاً مبتنی بر سیستم کنکور تدریس می شود.

با استفاده از تکنیک‌های دوره تندخوانی کنکور تی وی می‌توان خلاصه‌ها و مطالب مهم درسی را مرور و آن‌ها را در ذهن خود تثبیت کرد. البته باید با تمرین و تکرار منظم، سرعت و دقت خواندن را افزایش داد.

مهارت تندخوانی چیزی نیست که هر فرد بتواند خیلی سریع آن را یاد بگیرد و معمولاً برای ماهر شدن 15 تا 20 روز زمان لازم است؛ زیرا به تمرکز ذهنی بالایی احتیاج دارد و بسیار متکی به تمرین است.

پیشرفت در تند خوانی هم نیازمند صبر و تمرکز و تلاش پیوسته است. البته در این روند منظم بودن اهمیت بالایی دارد و تمرین روزانه نباید فراموش شود.

به عنوان یک داوطلب کنکور اگر می‌خواهید عملکرد مطلوبی در کنکورتان داشته باشید؛ حتماً با روش های تندخوانی برای کنکور آشنا شوید.

برای مثال با استفاده از تکنیک‌های مطالعه سریع به جای تمرکز بر کل متن، پاراگراف‌های کوچک را تندخوانی کنید.

تکرار می کنم که تندخوانی نیاز به تمرین مداوم دارد و مطالعه باید با تمرکز بالا و بدون وقفه انجام شود.

تقسیم‌بندی مطالب هم به یادگیری سریع‌تر کمک می‌کند. برای تمرین تندخوانی پیشنهاد می‌دهیم ویدیوی صفحه دوره تندخوانی کنکور سایت konkur.tv را حتماً ببینید.

با تندخوانی، یادگیری را واقعاً 10 تا 20 برابر می کنید

این یک دروغ نیست، تندخوانی واقعاً مهارت شگفت انگیزی است و واقعاً می تواند تا 10 برابر بازده یادگیری شما را افزایش دهد

تندخوانی در کنکور یکی از بهترین تکنیک‌های موثر برای درس خواندن در این دوران طلایی است که به مرور سریع مطالب و تمرکز بر نکات مهم‌ کمک می‌کند.

هر چه در تندخوانی دقت و تمرکز بالاتر باشد، عملکرد شما هم در کنکور آزمایشی و کنکور واقعی بهتر می‌شود.

در ادامه مزایای تندخوانی در دوران کنکور را بررسی می‌کنیم تا با استفاده از این تکنیک، یادگیری شما چند برابر شود:

توجه: طلای 24عیار کمبود زمان کنکور را با تندخوانی بخرید

بهبود حافظه

بر اساس پژوهش هایی که سایت کنکور تی وی ارائه کرده است یکی از مشکلات افرادی که سر جلسه آزمون های مختلف جهان آماده می شوند قفل حافظه است.

جالب است بدانید که افزایش سرعت مطالعه با استفاده از تند خوانی علاوه بر اینکه دفعات مرور درسی را افزایش می دهد، پیوستگی و چسبندگی و انسجام حافظه ی شما را نیز تقویت می کند.

تمرکز بالاتر با تندخوانی

اگر می‌خواهید بدون حواس پرتی و با تمرکز بیشتری درس بخوانید، آموزش تندخوانی کنکوری را به شما پیشنهاد می‌دهیم!

کند خواندن باعث اختلال در عملکرد یادگیری می‌شود.

همچنین ممکن است باعث حواس پرتی بیشتر شما هنگام مطالعه شود.

در حالی که با تندخوانی دیگر ذهن فرصتی برای فکر کردن به چیز‌های مختلف ندارد.

آقای محمد قاسمی مدیر سایت کنکور تی وی مثال خیلی خوبی در مورد افزایش تمرکز با افزایش سرعت می زند که بهتر است نقل قول کنیم:

وقتی شما با سرعت 40 کیلومتر بر ساعت رانندگی می کنید می توانید با بغل دستی خود صحبت کنید، چای بنوشید، تخمه بشکنید و حتی همزمان با گوشی موبایل خود نیز صحبت کنید، اما وقتی با سرعت 300 کیلومتر بر ساعت رانندگی می کنید آیا اصلاً می توانید حواس خود را به جای دیگری به جز رانندگی بدهید؟

مطالعه نیز همین گونه است، و اگر یاد بگیرید با سرعت بالاتر بخوانید، اصلاً مجال اینکه حواس شما به چیزی غیر از کنکور و درس خواندن پرت شود پیدا نمی شود.

کاهش خستگی

طولانی بودن ساعت مطالعه، انرژی زیادی از شما می‌گیرد.

هر چقدر برای خواندن مطالب بیشتر وقت بگذارید، انرژی بیشتری مصرف کرده و زودتر خسته می‌شوید، اما وقتی هیجان تندخوانی به میان می آید و پیشرفت شگرف خود را می بینید داستان خستگی کنار می رود و آن انرژی که باید در 12 ساعت مصرف می کردید تا به 100 درصد برنامه ریزی کنکور خود برسید در کمتر از 6 ساعت مصرف می کنید و به برنامه خود خواهید رسید.

انگیزه بیشتر

وقتی سرعت مطالعه درس‌ها کم باشد، داوطلب فکر می‌کند از بقیه عقب افتاده و دیگر تایم کافی برای تمام کردن مطالب را ندارد. در حالی که تندخوانی برای کنکور باعث می‌شود منابع درسی را خیلی راحت به پایان برسانید. بدین ترتیب داوطلب فرصت بیشتری برای مرور پیدا کرده و انگیزه او هم برای یادگیری بیشتر می‌شود.

هرکسی که احساس کند فرصت بیشتری در اختیار دارد، انگیزه بیشتری نیز پیدا خواهد کرد.

تندخوان شدن در دوران کنکور به ۲ دلیل الزامی است!

به دلیل بالا بودن حجم دروس، داوطلب کنکور فرصت کافی ندارد که با کند خوانی تمام مطالب را جمع‌بندی کند. بدین ترتیب ممکن است انگیزه خود را از دست داده و فکر کند که نمی‌تواند به نتیجه دلخواه خود برسد.

مخصوصاً اگر فرصت‌های زیادی را از دست داده باشد و دیر شروع به درس خواندن کرده باشد. یا اینکه سال آخر باشد و مشغول امتحان‌های نهایی های وقت گیر شود.

به طور کلی نبود وقت کافی باعث کاهش انگیزه و ایجاد استرس در داوطلب می‌شود، در حالی که با تندخوانی تمام این مشکلات حل شده و تازه داوطلب فرصت این را دارد که مرور هم داشته باشد. با تندخوانی مطالب مهم و نکات کلیدی مباحث درسی، حافظه فرد تلاش بیشتری برای یادگیری می‌کند.

همچنین سطح انگیزه داوطلب بالاتر می‌رود و او وقت بیشتری برای مرور و جمع‌بندی می‌گذارد. بدین ترتیب بدون داشتن استرس و با تسلط کافی وارد جلسه کنکور شده و بهترین عملکرد را از خود نشان می‌دهد.

غول کنکور را شکست دهید: 4 تکنیک‌ اولیه تند خوانی

برای تقویت حافظه و تندخوان شدن باید بعضی عادت‌ها را ترک کنید و با انجام دادن بعضی کار‌ها، بازدهی درس خواندنتان را افزایش دهید.

در ادامه بهترین تکنیک‌های تندخوانی را به شما یاد می‌دهیم تا به آسانی از غول کنکور هم رد شوید که البته در دوره تندخوانی کنکور سایت konkur.tv چیزهای دیگری همچون روش های خلاصه نویسی صحیح و تقویت حافظه برمبنای اصول عصب شناسی نیز تدریس شده است.

توجه: طلای 24عیار کمبود زمان کنکور را با تندخوانی بخرید

پیش خوانی

یکی از مهم‌ترین اصول تندخوانی کنکور این است که قبل از خواندن فصل، یک نگاه کلی به عناوین، تصاویر و جملات کلیدی آن بیندازید. با پیش خوانی یک پیش زمینه‌ای راجع به مطالب دارید و آن‌ها را سریع‌تر درک می‌کنید.

در واقع قلابی برای مغز خود ایجاد می کنید که در برابر یادگیری هر بحثی که از آن خوشتان نمی آید هم بتوانید از آن استفاده کنید.

سوال گذاری

اگر برخی کتاب های خیلی حرفه ای و علمی را دیده باشید در اوایل فصل هایشان با سوالاتی شروع می کنند و سپس در ادامه هر فصل به پاسخ آن سوالات می پردازند.

در واقع این یک کار هوشمندانه است که در ابتدا مغز را کنجکاو کنیم که چه در انتظارش است و وقتی به آن در داخل متن می رسد عطش کنکاوی اش برطرف می شود.

اما خب کتاب های درسی و کمک درسی کنکوری که با سوال شروع نمی شوند، اما شما کلی نمونه سوال و تست به همراه دارید.

یکی از کلک هایی که می توان به مغز برای علاقمند کردنش به درسی که دوستش ندارد زد همین تکنیک سوال گذاری است که در دوره تندخوانی کنکور تی وی بیش از 5 ساعت روش های مختلف سوال گذاری برای هر درس را با دقت بالا بیان کرده است.

کنار گذاشتن بلندخوانی

خواندن با صدای بلند یا زیر لب خواندن کلمات را ترک کنید! شاید فکر کنید با زمزمه کردن مطالب، آن‌ها را بهتر یاد می‌گیرید. اما در عوض انرژی زیادی از دست داده و خیلی زود خسته می‌شوید. پس سعی کنید با چشم درس بخوانید و خیلی روی کلمات مکث نکنید.

ماهیچه چشم شما سریع تر از ماهیچه لب شماست و با لبخوانی در واقع دارید وقت کشی می کنید.

دید رو به جلو و بازنگشتن به عقب

شاید برایتان اتفاق افتاده باشد که پس از پایان هر جمله، دوباره به همان جمله برگردید و آن را بخوانید. در حالی که این کار اشتباه است.

اگر قرار باشد یک بخش را چند بار بخوانیم، وقت زیادی هدر می‌دهیم و به مغز فشار زیادی وارد می کنیم و مغز به طور اتوماتیک تمایل دارد شما را زنده نگه دارد و به حالت استراحت می رود و شما احساس خستگی می کنید.

توقف نکنید و اگر جایی را نفهمیدید رد شوید، شما قرار نیست آن مطلب را فقط یکبار بخوانید.