رپورتاژ آگهی


پوست بدن و صورت ما نیاز به رطوبت رسانی دارد و باید از لوازم بهداشتی برای این امر کمک بگیریم. به همین دلیل باید از لوازم بهداشتی مانند انواع کرم ها و پودر بچه وشامپو و… با بافتی مناسب و ماندگاری زیاد استفاده کنیم تا در زمان ها و موقعیت هایی با آب و هوای خشک که نمی توان رطوبت آن را با نوشیدن آب و… تامین کرد، پوستمان مرطوب بماند. به طور کلی باید در برنامه مراقبت از پوست خود با توجه به آب وهوای منطقه از انواع لوازم بهداشتی مخصوص آن آب و هوا بهره ببریم. به عنوان مثال در کشورهایی با آب و هوای خشک باید از لوازم بهداشتی که رطوبت بدن را تامین می کنند و مانع از خشکی پوست می شوند، استفاده کنیم.

لوازم بهداشتی که فقط در کشور های خشک کاربرد دارند

چه لوازم بهداشتی مناسب آب و هوای گرم و خشک است؟

در برخی از کشورها، آب و هوای غالب منطقه گرم و خشک است و باید به هنگام سفر به آن ها، لوازم بهداشتی مخصوص آب و هوای خشک را خریداری کرد. این امر به موقعیت جغرافیایی آن کشور بستگی دارد. به عنوان مثال کشورهایی که در نزدیکی خط استوا قرار گرفته اند، به دلیل رطوبت بالا، نیاز ما را به آبرسان ها، مرطوب کننده ها و… کاهش می دهند. در مقابل در کشورهایی که از رطوبت بسیار کمی برخوردار هستند، پوست نمی تواند رطوبت لازم را از هوا دریافت کند و نیاز به یک کمک کننده جهت تامین رطوبت خود دارد. لوازم بهداشتی مانند موارد زیر می تواند رطوبت پوست شما را در کشورهای خشک تامین کند.

ماسک مرطوب کننده

یکی از این روش های رطوبت رسانی به پوست، استفاده از ماسک های مرطوب کننده است. سعی کنید ماسک های ورقه ای مرطوب کننده را در روتین روزانه خود قرار داده و با گذاشتن وقت بسیار کمی، مقدار کم آبی موجود در پوستتان را بهبود ببخشید. ماسک های مختلفی با بافت های متنوعی در بازار موجود هستند که هر کدام به نوع پوست شما بستگی دارند. برای مثال می توان به ماسک های کرمی که مناسب پوست های خشک، ماسک های ژلی مناسب پوست معمولی و چرب، ماسک های خاک رس برای افرادی که بیماری پوستی مثل آکنه دارند، ماسک لایه بردار برای از بین بردن سلول های بدن مناسب و دیگر ماسک ها اشاره کرد.

تونیک نرم کننده پوست

علاوه بر ماسک های مرطوب کننده، می توانید از تونیک نرم کننده پوست جهت مرطوب نگه داشتن پوست خود استفاده کنید. اگر شما پوست حساسی ندارید، در روزهای گرم می توانید از تونیک نرم کننده ای با رایحه ای مناسب استفاده کنید. تونیک نرم کننده پوست جهت پاک کردن آرایش در روزهای گرم است. ماندگاری آرایش در روزهای گرم و در ساعات زیاد از شبانه روز تاثیر منفی بر روی پوست شما خواهد گذاشت و مواد آن به منافذ پوست شما نفوذ کرده و سبب جوش ها و بروز خشکی پوست خواهد شد؛ از همین رو توصیه می شود از تونیک مرطوب کننده جهت پاک کنندگی پوست خود استفاده کنید.

تونیک نرم کننده پوست

آبرسان پوست

انتخاب و استفاده از آبرسان باید با توجه به نوع پوست باشد و برای انواع پوست خشک، معمولی، مختلط و چرب مقدار استفاده و نوع محصول متفاوت است. برای نمونه پوست خشک بیشترین نیاز را به آبرسان، مخصوصاً در کشورهای خشک دارد. این نکته نیز حائز اهمیت بوده است که در آب و هوای خشک، این نیاز چند برابر می شود. چنانچه شما به کشوری با آب و هوای خیلی مرطوب سفر کنید، استفاده از آبرسان و لوازم بهداشتی مشابه آن معنایی نداشته و رطوبت مورد نیاز پوست شما از طریق هوا تامین می‌شود. کشورهایی نظیر ویتنام و اندونزی در این دسته قرار دارند و به قدری رطوبت در آن ها زیاد است که بهترین گزینه سفر برای افراد با پوست خشک محسوب می شوند. برای اطلاعات بیشتر از کشورهایی که رطوبت کافی دارند و نیازی به بردن آبرسان نیست مقاله هنگام سفر به این کشورها، آبرسان پوست نبرید! را مطالعه کنید.

آبرسان پوست

شامپو بدن

شامپو بدن علاوه بر پاکیزگی بدن شما، برای مرطوب و هیدراته نگه داشتن پوست شما، جلوگیری از خشکی آن و تنظیم نمودن PH پوست بدن استفاده می شود. همچنین برای جلوگیری از پوسته پوسته شدن بدن و خشک شدن آن پس از حمام، توصیه می شود از شامپو بدن متناسب با نوع پوست خود استفاده کنید که سبب آبرسانی و حفظ رطوبت پوست شما شود. شامپو بدن مناسب باکتری های موجود روی سطح بدن را از بین خواهد برد و با لایه برداری پوست، آن را تمیز خواهد کرد.

لوسیون بدن

استفاده از لوسیون بدن، پوست شما را آبرسانی و هیدراته کرده و رایحه ملایم آن، باعث ایجاد بوی خوب بر روی بدن شما خواهد شد. این محصول را بایستی پس از استحمام استفاده کنید. همچنین شما می توانید از لوسیون حاوی روغن آرگان به جهت چرب نگه داشتن پوست خود استفاده کنید تا خشکی آب و هوا را از بین ببرد. شما می توانید از لوسیون های بدن برای نرم کنندگی و ایجاد رطوبت مناسب برای پوست بدن و صورت خود کمک بگیرید.

پودر بچه

پودر بچه با داشتن موادی مانند زینک اکساید، نشاسته، تالک و… برای مشکلاتی مثل عرق سوز شدن در آب و هوای گرم و خشک مناسب خواهد بود. تالک که یکی از مواد به کار رفته در پودر بچه است، در لوازم بهداشتی و آرایشی دیگر نیز کاربرد دارد. این ماده کاملا طبیعی بوده و باعث نرمی و چربی پوست شما خواهد شد و به دلیل ذرات ریز آن، قدرت بالایی در جذب بو دارد و هیچ گونه حساسیتی را ایجاد نخواهد کرد.

سخن پایانی

مناطقی که دارای آب و هوای خشکی هستند، رطوبتی نداشته و پوست شما در مواجهه با این آب و هوا دچار خشکی خواهد شد. در آب و هوای خشک پوست بدن آب زیادی از دست می‌دهد و تمایل زیادی دارد که آب موجود در هوا را جذب کند. در این حالت غدد مربوط به تعریق کمتر کار کرده و شما تعریقی را بر روی پوست خود مشاهده نخواهید کرد. بنابراین باید در این آب و هوا استفاده از آبرسان ها و مرطوب کننده های را در روتین پوستی خود جای دهید. در مقابل آن، در آب و هوای مرطوب و شرجی، رطوبت پوست بسیار زیاد بوده و نیاز بسیار کمی به آبرسان خواهد داشت. حتی در برخی کشور نیاز به استفاده از آبرسان ها تقریباً صفر است؛ چراکه رطوبت هوا بسیار بالاست.