جالب و خواندنی


بسیاری از خانم های جوان از لاک برای زیباکردن ناخن هایشان بهره می گیرند اما متاسفانه با وجود جذابیت این محصول آرایشی لکه های آن بسیار ماندگار هستند. اگر لاک برروی لباس های گران مانند کت و شلوار زنانه اسپرت، جین های گران قیمت و … بریزد، هرچه سریعتر باید به فکر راه چاره ای برای از بین بردن لکه ها از روی لباس باشید.

برای رفع این مشکل می توانید با شرایطی خاص از آب و صابون یا لاک پاک کن کمک بگیرید. با افزایش آگاهی تان در این زمینه تا مدت ها می توانید از لباس های خود بدون هیچ مشکلی استفاده کنید. در این بحث ما انواع روش های پاک کردن لاک از روی لباس را شرح داده ایم.

لیست روش های پاک کردن لاک از روی لباس (راهنمای کامل)

معرفی راهکارهای پاک کردن لاک از روی لباس

آیا می دانید که چطور لکه های لاک را از روی لباس پاک کنید؟ فرقی نمی کند چه لباسی دارید، یک شومیز زنانه ساده یا مانتویی گران قیمت، لکه های لاک می توانند برای همیشه لذت پوشیدن این لباس ها را از شما بگیرند؛ بنابراین شناخت راهکارهای مناسب برای از بین بردن این لکه ها بسیار مهم است و به همه خانم ها توصیه می شود. به بررسی راهکارهای ساده و عملی در این رابطه می پردازیم.

استفاده از لاک پاک کن یک روش پر ریسک اما موثر

با شنیدن نام لاک پاک کن بسیاری از خانم ها به یاد استون می افتند، اما این ماده سفید کننده است و آسیب های جدی به فرش و لباس می رساند، بنابراین شما باید به سراغ لاک پاک کن هایی بروید که فاقد استون بوده و آسیبی به الیاف لباستان نمی رسانند.

در واقع شما باید علاوه بر اطلاع درباره موضوعات ترند دنیای مد مثل اینکه مانتو سبز با چی ست میشه یا کت جین را چطور ست کنیم، به دنبال راهکارهایی مناسب برای از بین بردن لکه های روی الیاف لباستان هم باشید.

شما می توانید از این مواد پاک کننده برای انواع پارچه های پنبه، کتان، نایلون و پلی استر استفاده کنید و لکه های روی آنها را از بین ببرید.

مراحل استفاده از لاک پاک کن برای پاک کردن لاک از روی لباس عبارت است از:

 1. یک چاقوی پلاستیکی یا قاشق چایخوری بردارید و اضافه های لاک را از روی الیاف پارچه ها پاک کنید.
 2. مقدار لاک پاک کن را بر روی قسمت غیرقابل دید لباستان بریزید و مدتی منتظر بمانید. در صورتی که لکه اضافه برروی پارچه به وجود نیامد یا رنگ پخش نشد، یعنی امکان استفاده از این محصول وجود دارد. در صورت وجود هرگونه ایجاد لک توصیه می کنیم از لاک پاک کن استفاده نکنید.
 3. یک پارچه تمیز و بدون رنگ بردارید، آن را به محلول لاک پاک کن بزنید و سپس برروی لباس بکشید. در این مرحله باید جانب احتیاط را رعایت کرده و از حرکات شدید خودداری کنید تا مبادا لکه ها پخش شوند یا آسیبی به الیاف وارد شود.
 4. در صورتی که بعد از انجام مراحل بالا همچنان آثاری از لکه وجود داشت، مراحل را با یک پد یا پارچه تمیز جدید تکرار کنید.
 5. بعد از پاک کردن لکه نوبت به شستشوی کامل لباس می رسد؛ بنابراین آن را کاملا بشویید و اجازه دهید خشک شود.

لیست روش های پاک کردن لاک از روی لباس (راهنمای کامل)

استفاده از آب و صابون، ساده ترین روش شستشو

آب و صابون همواره محلول قدرتمندی می باشد که اکثر لکه های حاصل از لاک را از بین می برد. برای استفاده از محلول آب و صابون طبق این مراحل پیش بروید:

 1. یک چاقوی کند کره خوری، قاشق یا ابزارهایی مثل کارت ویزیت را بردارید و اضافه های لاک را بگیرید. در این مرحله مراقب باشید تا مبادا از مواد لاک برروی لباس بریزد.
 2. یک صابون روغنی را تهیه کرده و تکه ای پنبه را به آن آغشته کنید.
 3. پنبه را از قسمت بیرونی لکه تا قسمت مرکزی آن بکشید. این کار را تا جایی تکرار کنید که لکه ها تا حد زیادی محو شوند.
 4. در حین انجام این فرآیند حتما چندین بار با کثیف شدن صابون آن را عوض کنید، چون صابون لکه ها را به خود جذب می کند، بنابراین با چند بار کشیدن برروی لکه کثیف شده و احتمال انتقال لکه ها به سایر قسمت های لباس را نیز افزایش می دهد.
 5. بعد از طی کردن تمام مراحل نوبت به شستشوی لباس می رسد، بنابراین لباستان را زیر آب ولرم بشویید و منتظر بمانید که خشک شود.

پاک کردن لاک خشک شده

پاک کردن لاک تازه نسبتا ساده است و طی چند مرحله به راحتی می توانید در اغلب موارد لکه های حاصل از این محصول آرایشی را پاک کنید. اما اگر آثار لکه های لاک به جا مانده باشد، از چه راهکاری می توان استفاده کرد؟

در واقع لاک به گونه ای تولید شده تا رنگ آن بالاترین میزان ماندگاری را داشته باشد، بنابراین خیلی دور از ذهن نیست که پاک کردن آن از روی الیاف پارچه ها بعد از خشک شدن سختتر شود.

 پاک کردن لکه از روی لباس های دارای برچسب فقط خشکشویی

برخی لباس ها فقط باید حتما توسط خشکشویی ها شسته شوند، در غیر این صورت آسیب می بینند. به این ترتیب کار شما در شستشو سادهتر می شود، اما شما می توانید با استفاده از برخی ترفندها پارچه ها را در خانه نیز تمیزکاری کنید:

 1. مقداری از مواد حلال خشکشویی یا الکل را برروی قسمت پنهانی از لباس بریزید. اکنون کمی منتظر باشید تا متوجه واکنش مواد با پارچه شوید. در صورتی که هیچ واکنشی وجود نداشت، امکان استفاده از مواد را روی لباستان دارید.
 2. مقدار اضافه لاک را با استفاده از اشیاء مختلف مانند چاقو کُند کره خوری پاک کنید و مطمئن شوید که هیچ لکه اضافی باقی نمانده است.
 3. یک حوله کاغذی بردارید و مقداری حلال خشکشویی را به آن آغشته کنید. بعد از هر بار رنگ گرفتن حوله به سراغ حوله های جدیدتر بروید.
 4. شما می توانید برای از بین بردن لکه های لاک خشک شده ابتدا یک چاقوی کند کره خوری یا لاک پاک کن بردارید و شروع به کشیدن برروی لکه کنید.
 5. از محلول آب و صابون نیز استفاده کرده و برروی پارچه بکشید.
 6. با انجام مدام این مراحل، لکه تا میزان قابل توجه ای از بین می رود.

مهمترین نکات در پاک کردن لاک از روی لباس

آیا می دانید که مهمترین مولفه ها در پاک کردن لاک از روی لباس چه هستند؟

 • در ضدعفونی کننده های دستی، مقدار قابل توجه ای الکل مالشی وجود دارد که می تواند به شما در پاک کردن لکه های لاک کمک کند.
 • بلافاصله بعد از لکه گیری لباس ها را بشویید تا مطمئن شوید هیچ اثری از آلودگی ها برروی الیاف پارچه ها باقی نمانده است.
 • در صورت بزرگ بودن جای لک و کثیفی لاک به جای تمیزکردن آنها به روش خانگی به سراغ خشکشویی ها بروید. این مراکز با استفاده از تجهیزات حرفه ای و مواد شوینده قدرتمند حتی سرسختترین و بزرگترین لکه ها را برایتان از بین می برند.

لیست روش های پاک کردن لاک از روی لباس (راهنمای کامل)

پاک کردن لاک از روی لباس با راهکارهایی مناسب

امکان پاک کردن لاک از روی لباس با راهکارهایی مناسب و حرفه ای وجود دارد. شما می توانید با انجام این کار از مراجعه به خشکشویی و پرداخت هزینه های اضافه بپرهیزید. در محله زندگی برخی از افراد نیز شاید خشکشویی وجود نداشته باشد، بنابراین در این زمان بهترین راهکار استفاده از ترفندهای خانگی است.

شما می توانید برای دریافت اطلاعات بیشتر با مراکز خشکشویی تماس بگیرید و اطلاعات تکمیلی برای تمیزکردن لباستان را از آنها بگیرید. کارشناسان این مراکز با استفاده از دانش و تجربه خود کمکتان خواهند کرد تا هرگونه لکه اضافی را از بین ببرید. همچنین آب و صابون های قوی در پاک کردن لک ها می توانند برای شما کمک کننده باشند.