جالب و خواندنی


افرادی با پوست چرب همواره با لایه ای از چربی ها برروی پوستشان رو به رو هستند که به هیچ وجه خوشایند نیست. این اشخاص باید روتین مخصوصی داشته تا از افزایش چربی در سطح پوستشان جلوگیری کنند. آنها باید لوازم آرایشی مخصوص خود مثل کرم پودر، کانسیلر و … را نیز بخرند تا آرایشی بی نقص و ماندگار داشته باشند.

در واقع شما می توانید با کمک بهترین روتین پوستی پوست چرب خیلی زود مشکلات مربوط به پوستتان را از بین ببرید این روتین شامل استفاده از یک شوینده و آبرسان مناسب از محصولات ام کیو یا هر برند دیگر است. به این ترتیب شما طراوت و شادابی چهره تان را با دستور العمل موجود در این مقاله بار دیگر به دست می آورید.

بهترین روتین پوستی پوست چرب و خشک (ویژه شب و روز)

معرفی بهترین روتین پوستی پوست چرب برای روز

آیا از بهترین روتین پوستی پوست چرب اطلاعی دارید؟ آیا می دانید که سریع ترین راه از بین بردن لک صورت افرادی با پوست چرب چیست؟ اگر شما با این چالش رو به رو هستید، حتما باید برای سوال ها پاسخی مناسب بیابید.

برای داشتن بهترین روتین پوستی پوست چرب طبق مراحلی که در ادامه می گوییم، پیش بروید:

شستشوی صورت

حتی افراد با پوست خشک باید با استفاده از شوینده های مناسب در بازه های زمانی مختلف صورتشان را شستشو دهند تا آلودگی های به وجود آمده را از بین ببرند. با انتخاب لوازم آرایشی مناسب، محصولات مراقبتی مخصوص، ایجاد عادت های خاص و … دیگر چربی پوستتان باعث آزارتان نخواهد شد.

این موضوع برای افراد دارای پوست چرب از اهمیت بالاتری برخوردار است. این گروه باید هر روز صبح اقدام به شستشوی صورت خود با استفاده از شوینده های مخصوص کنند تا چربی های به وجود آمده در طی شب به طور کامل از بین بروند. ما انجام این کار را در میانه روز نیز توصیه می کنیم.

استفاده از تونر

حتی در صورت شستشوی کامل شاید برخی آلودگی ها باقی بمانند که وظیفه از بین بردن آنها را تونرها بر عهده دارند. تونرها در مدل های متنوعی تولید می شوند که باید یکی از آنها را کاملا متناسب با شرایطتان خریداری کنید.

برای استفاده از تونر چند قطره از این مایع را برروی پدهای آرایشی تان بریزید و روی صورتتان بکشید. با همین راهکار ساده کوچکترین آلودگی ها حذف شده و زمینه برای جذب مواد مغذی محصولات مراقبتی بعدی به وجود خواهد آمد.

بهترین روتین پوستی پوست چرب و خشک (ویژه شب و روز)

سرم ها

افرادی با روتین پوست خشک و چرب امکان استفاده از سرم ها را دارند. سرم ها مواد مغذی مورد نیاز پوستتان را فراهم می کنند. این مواد در مدل های مختلفی تولید می شوند که شما باید به سراغ مدل های مخصوص پوست چرب بروید. توصیه می کنیم که در بین انواع سرم ها مدل های ملایم‌تر را بخرید، چون به دلیل بافت سبک بعد از استفاده آزاری برایتان نخواهند داشت.

آبرسان و مرطوب کننده

در این مرحله، توصیه ما حتما استفاده از آبرسان ها و مرطوب کننده های سبک است تا مبادا باعث بسته شدن منافذتان شوند و جلوی جذب مواد مغذی دیگر را بگیرند. به منظور افزایش نتیجه بخشی سرم ها و همچنین جذب بهتر از این ترکیبات استفاده می شود.

بهترین روتین پوستی پوست چرب و خشک (ویژه شب و روز)

کرم دور چشم

استفاده از کرم دور چشم به خصوص برای افرادی در سنین میانسالی و پیری بسیار اهمیت دارد. این کرم ها مواد مغذی پوستتان را فراهم کرده و با نفوذ به اعماق آن باعث آبرسانی، از بین بردن چین و چروک، از بین بردن خطوط پنجه کلاغی، رفع پف، رفع سیاهی و … می شوند. با استفاده از این کرم ها به جوانسازی پوستتان کمک خواهید کرد.

ضدآفتاب، بهترین محافظ پوست

به سراغ یکی دیگر از مهمترین محصولات روتین پوستی می رویم که تمام افراد با هر نوع پوستی باید از آن استفاده کنند. در واقع اشعه های مضر خورشید به قدری آسیب رسان هستند که حتی برای یک بیرون رفتن ساده هم باید از ضد آفتاب ها استفاده کنید.

این محصولات با SPFهای مختلف و با نام برندهای زیادی تولید و روانه بازار شده اند که شما می توانید یکی از مدل های بی رنگ یا رنگی آنها را خریداری کنید.

در صورت استفاده از ضدآفتاب های رنگی حتی نیازتان به استفاده از کرم پودرها و سایر مواد پوشش دهنده از بین می رود. این مواد هیچگونه ماده مراقبتی در دل خود ندارند و برای همین اشعه های مضر خورشید را دفع نمی کنند، در صورتی که ضد آفتاب ها نه تنها کار آنها را انجام می دهند، بلکه پوششی مناسب بر روی صورتتان ایجاد می کنند و از نفوذ اشعه های مضر خورشید و آسیبد دیدن پوستتان جلوگیری خواهند کرد.

بهترین روتین پوستی پوست چرب و خشک (ویژه شب و روز)

معرفی بهترین روتین پوستی پوست چرب برای شب

شب ها باید به برخی نکات مراقبتی خاص توجه داشته باشید و از محصولات متنوعی استفاده کنید تا طراوت پوستتان همواره حفظ شود:

شستن صورت

شاید در طی روز از مواد آرایشی مختلفی استفاده کرده یا آلودگی های مختلفی مثل گرد و غبار، چربی های اضافه و … روی صورتتان نشسته باشد؛ شما باید حتما در هنگام خواب صورتتان را با استفاده از شوینده های ملایم و مناسب بشویید تا تمام این آلودگی ها و مواد از بین بروند. اگر آلودگی ها برای چندین ساعت برروی پوستتان باقی بمانند، قطعاً نتیجه ای ناخوشایند خلق می کنند که رضایتی از آن نخواهید داشت.

تونر

یکی دیگر از نکات مراقبتی مهم برای پوست چرب در شب ها استفاده از تونرها است. این مواد آلودگی های تجمیع شده را از بین می برند. استفاده از همان تونر صبح گاهی می تواند گزینه ای مناسب باشد و به اعماق پوستتان نفوذ کند تا آلودگی ها را از بین ببرد.

کرم لایه بردار

استفاده از کرم های لایه بردار را به صورت چند شب در میان توصیه می کنیم. ازآنجاکه پوست چربی دارید، بنابراین طبیعی است که خیلی زود آلودگی ها و چربی ها روی آن تجمع پیدا کنند. گاهی مقدار آنها به قدری است که شوینده ها و تونرها از عهده شان بر نمی آیند، بنابراین نوبت به لایه بردارها می رسد. با استفاده از کرم های مخصوص بافت مرده روی صورتتان از بین می رود و رطوبت پوستتان تامین خواهد شد.

بهترین روتین پوستی پوست چرب و خشک (ویژه شب و روز)

کرم شب

روند بازسازی سلول های پوستی در طرف شب زیاد است، بنابراین استفاده از مواد مراقبتی برای این بازه زمانی مثل کرم شب پیشنهاد می شود. این کرم ها انواع مواد مغذی را در خود جای داده اند، بنابراین می توانند به تقویت پوستتان کمک کنند.

کرم های مخصوص دور چشم

دوباره باید از کرم های دور چشم خود استفاده کرده و آنها را برروی پوستتان تمدید کنید. این کرم ها مواد مغذی دارند که باید همواره در پوست وجود داشته باشند تا طراوت و شادابی آن حفظ شود.

روتین پوستی پوست چرب، ارمغان آور زیبایی و سلامتی

افراد دارای پوست های مختلف هستند، به این ترتیب اگر صورتتان زود چرب می شود با یک روتین پوستی پوست چرب مناسب دیگر نگران تجمع چربی ها و ایجاد لایه های مرده برروی آن نخواهید بود، چون محصولات مراقبتی این روتین به خوبی تمام مشکلات را برایتان از بین می برد.

پایبندی به این روتین ها اهمیت زیادی دارد، چون با یک یا 2 بار استفاده نتیجه زیادی در پی ندارند؛ بنابراین پیشنهاد می دهیم که حتما استفاده از آنها را جزء برنامه زندگی تان قرار دهید و به این برنامه پایبند باشید.

روتین پوستی پوست چرب مشکلات به وجود آمده را از بین می برد و با تقویت پوست جلوه ای بسیار زیبا و خاص برای آن به وجود می آورد، به نحوی که گویی پوستتان تازه متولد شده و کاملاً زیبا و با طراوت است. شما می توانید برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره این روتین با متخصصین حرفه ای زیبایی تماس بگیرید.