رپورتاژ آگهی


خیلی از مواقع نیاز است تا دیزل ژنراتور کارخانه را با شبکه و یا با یکدیگر به صورت موازی استفاده کنیم. تابلو اولین اولویت در پارالل کردن ژنراتور می باشد. به خاطر پیچیدگی و ساختار این تابلو، حتما باید با نظر متخصص این تابلو طراحی و ساخته شود. شرکت ماه صنعت انرژی یکی از پیشرو ترین شرکت ها در زمینه ی ساخت تابلو مناسب ژنراتور می‌باشد.

ما در این مقاله سعی می‌کنیم اطلاعت مفید و کاربردی که نتیجه ی سال‌ها تجربه است را در اختیار شما قرار دهیم تا مناسب ترین تابلو سنکرون را خریداری کنید.

درمورد تابلو سنکرون دیزل ژنراتور ، مشخصات و ساخت آن چه میدانید؟

فرایند ساخت تابلو سنکرون

مرحله اول فرایند ساخت این تابلو، آنالیز پروژه است .

بعد از آنالیز پروژه باید مشخص شود که هر ژنراتور چه سایز کلیدی لازم دارد و چه نوع کنترلری میتواند لاجیک سیستم ما را پاسخگو باشد .

سپس باید محاسبه شینه ها انجام‌شود. بعد از آن نوع اتصال کلیدها برسی میگردد(نیاز است که بطور دقیق این مورد بررسی‌شود که نحوه قرارگیری کلیدها چگونه باشد تا مس کمتری مصرف شود)

تابلو سنکرون دیزل ژنراتور

مزیت سنکرون دیزل ژنراتور با شبکه 

تابلو سنکرون دیزل ژنراتور برای جلوگیری از چشمک برق در زمان چنج کردن برق ورودی بین برق شهر و برق دیزل ژنراتور استفاده می‌شود که دو حالت کاری وجود دارد:

  • اگر برق شهر قطع نباشد می‌توان دیزل ژنراتور را روشن کرده و بدون چشمک برق مصرفی را از شبکه به دیزل ژنراتور انتقال داد که از این امر برای تست ژنراتور و یا کاهش مصرف بار در زمان برق داری استفاده می‌شود.
  • حالت دوم زمانی است که برق شهر قطع بوده و دیزل ژنراتور برق مجموعه را تامین می‌کند. که با برگشت برق شهر این تابلو به صورت اتوماتیک دیزل ژنراتور را با شبکه سنکرون کرده و بدون قطعی و چشمک بار را از دیزل ژنراتور تحویل شبکه می دهد و خود دیزل ژنراتور را خاموش می‌کند.

اجزای تابلو برق سنکرون عبارتند از :

درمورد تابلو سنکرون دیزل ژنراتور ، مشخصات و ساخت آن چه میدانید؟

کنترلر – باتری شارژر – کلید – رله – رله UNDER   – فیوز – بدنه تابلو – ترانس جریان – ترمینال ها

برای کسب اطلاع بیشتر درمورد جزییات اجزای تابلو سنکرون و همچنین اطلاع از قیمت این تجهیزات حتما با شرکت ماه صنعت انرژی در تماس باشید . کارشناسان مجرب ما در اسرع وقت پاسخگوی سوالات شما عزیزان میباشند.

پیش نیاز مهم در تابلو سنکرون

  1. قابلیت کنترل ولتاژ ژنراتور
  2. قابلیت کنترل سرعت ژنراتور
  3. قابلیت قطع و وصل کردن سریع کلید با سیگنال کنترلی و سرعت قطع و وصل زیاد

تابلو سنکرون دیزل ژنراتور – تابلو برق سنکرون – آموزش سنکرون دیزل ژنراتور – ساخت تابلو سنکرون – نقشه تابلو سنکرون – قیمت تابلو سنکرون

تابلو چنج اور دیزل ژنراتور

 یکی از مواردی که در زمان خرید دیزل ژنراتور به احتمال زیاد شما با آن روبرو خواهید شد تابلو چنج اوور است. تابلو چنج اور تابلویی است که بصورت اتوماتیک برق کارخانه شما را از دیزل یا شبکه تامین‌می‌کند.

تابلو چنج اور دیزل ژنراتور

وقتی برق شبکه قطع می‌شود این تابلو به وسیله کنترلر روی آن، قطعی را فهمیده و سنس می‌کند و سپس بصورت اتوماتیک فرمان استارت را به دیزل ژنراتور می‌دهد و وقتی دیزل ژنراتور روشن شد و پارامترهای ولتاژ و فرکانس آن مشکلی نداشت کلید برق شهر را قطع کرده و کلید ژنراتور را وصل می‌کند و در زمان کار دیزل ژنراتور، به وسیله کنترلر تمام پارامترهای الکتریکال و مکانیکال دیزل بررسی میشوند و اگر مشکلی پیش بیاید سریعا دیزل ژنراتور را قطع کرده و از مدار خارج می‌کند و بعد از اینکه برق شهر برگشت کنترلر سریعا آن را سنس کرده و بعد از مدت زمان کوتاهی برق دیزل ژنراتور را قطع و سپس برق شهر را وصل می‌کند.

درمورد تابلو سنکرون دیزل ژنراتور ، مشخصات و ساخت آن چه میدانید؟

مشخصات مهم و فنی یک تابلو چنج آور:

توجه داشته باشید که مشخصات فنی یک تابلو چنج آور ممکن است بسته به نوع و کاربری آن متفاوت باشد.

ظرفیت تحمل جریان:  نشان دهنده حداکثر جریانی است که تابلو چنج آور قادر به تحمل آن است. این مشخصه بسته به نیازهای سیستم برقی و تجهیزات مورد استفاده تعیین می‌شود.

تعداد و نوع ورودی و خروجی: تابلو چنج آور ممکن است دارای ورودی‌های متعدد با نوع‌های مختلف باشد که باید با نیازهای سیستم هماهنگ شود.

نوع کنترل: تابلو چنج آور می‌تواند دارای کنترل دستی، کنترل خودکار یا هر دو باشد. این مشخصه بسته به نیاز و ترجیحات کاربران تعیین می‌شود.

ولتاژ و فرکانس: تابلو چنج آور باید با ولتاژ و فرکانس سیستم برقی سازگار باشد.

ابعاد و وزن: ابعاد و وزن تابلو چنج آور باید با محل نصب و نیازهای فضایی سازگار باشد.

استانداردها و مقررات: تابلو چنج آور باید با استانداردها و مقررات مربوط به صنعت برق سازگار باشد.

برای دریافت اطلاعات بیشتر و یا انجام مشاوره با کارشناسان ما، میتوانید به وبسایت ماه صنعت انرژی مراجعه نموده و از طریق راه های ارتباطی درج شده با ما در ارتباط باشید .