فال قهوه روزانه ☕️ روش گرفتن فال و معانی و تفاسیر دیدن تصاویر در فنجان قهوه

فال قهوه روزانه ☕️ و بلد بودن تعبیر آن نه علاوه بر اینکه امروزه فراموش نشده است، بلکه همچنان طرفداران زیادی دارد. خیلی از افراد در تمام نقاط دنیا علاقه‌ خیلی زیادی به فال قهوه بعد از صرف قهوه‌ دارند. فال قهوه که بعد از نوشیدن قهوه ترک انجام می گیرد تاریخچه‌ جذاب و آداب و رسوم جالبی  دارد. هر تصویر و شکلی در این فال  دارای معانی مختلفی می باشد. به همین دلیل ما تصمیم داریم در این مطلب ، تاریخچه فال قهوه و چگونگی انجام فال قهوه را بررسی نماییم.

معانی و روش گرفتن فال قهوه

از موقعی که انسان تفکر را شروع کرد، دانستن آینده اغلب یکی از آروزهای او بوده است. به همین دلیل در طی تاریخ بشر تلاش کرده این نیاز را شکل های گوناگون ارضا نماید. از پیشگویی با کارت ها گرفته تا متوسل شدن به نوشیدنی ها و گوی ها.  در این میان فال قهوه یکی از مشهور ترین تکنیک ها به ویژه در شرق و البته میان ایرانیان می باشد.

فال قهوه از چین تا ایران و ارمنستان و حتی یونان بین مردم انجام می شده است. ولی به صورت عمومی به این شکل می باشد که فرد مایع چای یا قهوه را میخورد و به وسیله لرد قهوه که در ته فنجان باقی مانده آینده اش را به وسیله اشکال به وجود آمده در ته فنجان، پیشگویی می کند.

تاریخچه فال قهوه

در صورتی که رد پیشگویی کردن آینده با نوشیدنی ها را دنبال نماییم ، به خاور دور خواهیم رسید. چای یکی از معروف ترین و البته پر آداب ترین نوشیدنی ها در بین مردم خاور دور می باشد. در زمان چین باستان هنری متدال بود به اسم تفسیر تفاله چای که در آن  اهل فن بعد از اتمام چای که در فنجان‌ ها صرف شده بود، تفاله‌هایی که در ته فنجان وجود داشت را بررسی می کردند و به علت نزدیکی شکل های به وجود آمده به حروف و کلمات چینی آن ها را مورد تفسیر قرار می دادند. این اشخاص عقیده داشتند که می شود با مشاهده فنجان، آینده فرد را پیش گویی نمود.

فال قهوه روزانه ☕️

اعراب از اولین افرادی بودند که قهوه را کشف نمودند و کاشتن آن تا صدها سال جزو اسرار آن ها محسوب می شد، اول قهوه را بدون اینکه بو بدهند و به شکل خام دم می نمودند. به همین دلیل یک نوشیدنی مثل چای سبز به دست می آمد که اکنون ما آن را قهوه سبز می نامیم.

چند مدت بعد، شیوه‌ اماده شدن قهوه‌ را عوض کردند. به این شکل که اول قهوه را برشته می کردند، بعد آسیاب کرده و دم می کردند. بعد از این با تفاله های غلیظ قهوه مواجه شدند وتصمیم گرفتند به وسیله ان آینده را پیش گویی نمایند.

چگونگی  انجام فال قهوه

دم کردن قهوه برای گرفتن فال

برای گرفتن فال قهوه باید از قهوه ترک استفاده نمایید، سایر قهوه ها برای گرفتن فال مناسب نمی باشند. در صورتی که قادر هستید  قهوه را تلخ مصرف نمایید، آن را بدون استفاده از شکر میل کنید. در غیر این ‌صورت بعد از دم کردن قهوه آن را در فنجان بریزید، با ریختن کمی شکر، قهوه را شیرین نمایید. سعی کنید از شکر زیاد استفاده نکنید.

تا جای امکات از فنجان‌ های مخصوص قهوه استفاده نمایید. دقت کنید که درون این فنجان ‌ها باید کاملا سفید باشد تا بعد از گرفتن فال بشود شکل های داخل فنجان را مشاهده نمود. در صورتی که فنجانی که داخل آن سفید باشد ندارید ، از رنگ‌ های روشن استفاده نمایید، رنگ ‌های تیره مانند قهوه‌ای و مشکی باعث مشاهده نشدن اشکال موجود در فال خواهند شد یا متفاوت از آنچه می باشند نشان داده شوند.

هنگامی که قهوه شما حاضر شد، آن را در فنجان ریخته و منتظر بمانید تا قهوه ته نشین گردد. بعد از یک طرف فنجان شروع به نوشیدن نمایید. در این هنگام خیلی فنجان را تکان ندهید تا قهوه بهم ریخته نریزد. در آخر نیز باید مقدار خیلی کمی از قهوه به همراه چیزی که ته نشین شده است، در ته فنجان باقی بماند.

نعلبکی را روی فنجان بگذارید و با هر دو دست آن را محکم بگیرید. فنجان را به سوی قلب خود بگیرید و نیت نمایید. خیلی زود فنجان را به طرف خود برگردانید و بعد آن را روی زمین بگذارید.

یک دستمال کاغذی یا دستمال پارچه‌ای روی یک سینی پهن نمایید و فنجان را به همان شکل برعکس روی دستمال بگذارید و نعلبکی را نیز به صورت اریب روی فنجان بگذارید. به گونه ای که آخر آن روی دستمال قرار بگیرد. اکنون مقداری صبر کنید تا تصاویر نقش پیدا کنند. برای این کار حدود ۱۰ دقیقه منتظر بمانید و بعد فنجان را برگردانده و تصاویر شکل گرفته داخل آن را ببینید.

فال قهوه روزانه ☕️

گرفتن فال قهوه به نیت فردی دیگر

در صورتی که تصمیم دارید برای شخص دیگری فال قهوه بگیرید ، باید قهوه را به نیت او صرف نمایید. برای این منظور قهوه را همان گونه که گفتیم، میل کنید، اما قبل از خوردن قهوه باید تکرار کنید که به نیت (نام فرد) زاده  (اسم مادر فرد).

بعد از آن فنجان را بلند نمایید و آن را به سوی خود بگیرید. سپس قهوه را میل کنید و مثل قبل عمل نمایید. موقعی که نعلبکی را بر فنجان گذاشتید و تصمیم داشتید آن را برگردانید، بایستی فنجان را به طرف بیرون ببرید، به این دلیل که به نیت فرد دیگری فال خود را گرفته اید. مثل قبل منتظر باشید تا تصاویر شکل بگیرند.

تعبیر و تفسیر اشکال موجود درفنجان قهوه

برای آنکه بتوانید به وضوح و به خوبی اشکال داخل فنجان را مشاهده نمایید، اول ذهنتان را از هر تصویر سازی و افکار اضافی خالی نمایید تا قادر باشید اشکال حقیقی را مشاهده نمایید. فنجان را مقابل خود بگذارید به شکلی که دسته فنجان به طرف سقف قرار بگیرد و  آرام در جهت عقربه‌ ساعت آن را بچرخانید. نقش‌ ها هرچه به سوی لبه لیوان نزدیک تر بیاید، در آینده نزدیک تری اتفاق می افتد. بعد از آنکه تصاویر را خواندید، قادر خواهید بود نیت نمایید. نیت کنید و انگشتتان خود را ته فنجان بزنید، نقشی که شکل می گیرد جواب سوال شما می باشد.

نقش‌ های شکل گرفته در در بالای فنجان از اتفاقی که در آینده  رخ خواهد داد خبر می ‌دهد. نقش های شکل گرفته در وسط لیوان زمان کنونی و شکل هایی که در ته فنجان قرار دارد، زمان قدیم را نشان خواهد داد. البته زمان حال دقیقا به معنی امروز نیست، بلکه مقصود آینده ‌ای می باشد  که نزدیک زمان حال است. ته فنجان که به گذشته ارتباط دارد ، معمولا درباره خانه، خانواده و رابطه های شما می باشد. علاوه براین ‌که شکل ها در کدام بخش لیوان قرار گرفته اند، سایز نمادها نیز مهم است. هرچه نماد بزرگتر باشد و دارای وضوح بیش تری باشد، دارای اهمیت بیش تری نیز است و به احتمال زیاد تری اتفاق می افتد.

هر یک از این سه قسمت به دو بخش اتفاقات مثبت و منفی تقسیم خواهد شد.

قسمت بالایی فنجان که مربوط به اتفاقات آینده می باشد هم نیز به دو بخش آینده نزدیک و آینده دور تقسیم خواهد شد.

تقسیم بندی فنجان قهوه به روش دیگر

تقسیم نمودن فنجان قهوه با تکنیک دیگری نیز انجام می گیرد. در این شیوه فنجان به پنج بخش تقسیم می شود

شرح هر کدام از این قسمت ها عبارتند از:

  • ناحیه یک مربوط به زمان حال
  • در بخش دو اتفاقات مربوط آینده را می‌ توانید مشاهده نماید.
  • در قسمت سوم اتفاقات مربوط به زندگی عاطفی  شخص شکل میگیرد.
  • در بخش چهارم اتفاقاتی که مربوط به مسائل مالی هستند را می شود مشاهده نمود.
  • در بخش پنجم اتفاقات مرتبط به خانه و خانواده شکل می گیرد.

هر تصویری را می توان در فنجان قهوه مشاهده کرد، به صورت کلی بیش از ۱۸۰ شکل متعدد وجود دارد که ممکن است در فال شما ایجاد شود.

مطالب مشابه به این مطلب