آموزش طرز کوکوی مرغ و هویج

کوکوی مرغ و هویج یکی از غذاهای ساده و خوشمزه می باشد که با دستورهای متعددی پخته می شود، جهت یادگیری آموزش کامل و مرحله به مرحله تهیه کوکو مرغ و هویج در ادامه با  ما همراه باشید.

کوکو مرغ یکی از انواع غذاهای ساده و خوشمزه می باشد که با دستورها و مواد مختلفی پخته می شود.

مواد لازم برای ۴ نفر

 • سینه مرغ ۱۰۰ گرم
 • سیب زمینی ۱ عدد متوسط
 • پیاز ۱ عدد متوسط
 • هویج ۱ عدد
 • قارچ به مقدار کافی
 • تخم مرغ ۳ عدد بزرگ
 • آرد برنج ۲ قاشق غذاخوری
 • فلفل دلمه ای ½ فلفل دلمه ای
 • زرشک ۲ قاشق غذاخوری
 • نمک، زردچوبه و فلفل سیاه
 • به مقدار کافی روغن،
 • پاپریکا و آویشن به میزان کافی

کوکوی مرغ و هویج

دستور پخت کوکو مرغ و هویج

مرحله اول

در این مرحله جهت تهیه کوکو مرغ و هویج خوشمزه نخست سینه مرغ را داخل یک قابلمه دارای آب قرار می گذاریم، بعد از آن قابلمه را بر حرارت ملایم می نهیم و اجازه می دهیم سینه مرغ داخل آب جوش باقی بماند تا به صورت کامل پخته بشود.

مرحله دوم

اکنون هویج متوسطی را به خوبی می شوییم، بعد از آن پوست هویج را جدا می نماییم و داخل یک قابلمه جدا دارای آب قرار می دهیم، بعد از آن قابلمه را بر حرارت ملایم قرار می دهیم. در ادامه می گذاریم که هویج داخل آب جوش باقی بماند تا به صورت کامل پخته بشود.

کوکوی مرغ و هویج

مرحله سوم

در این مرحله از پخت کوکو، فلفل دلمه ای را به خوبی می شوییم، بعد از آن به شکل نگینی خرد می نماییم. در ادامه سینه مرغ شده را به همراه هویج پخته شده از درون قابلمه بیرون می آوریم، بعد از آن هویج را به شکل نگینی خرد می کنیم.

مرحله چهارم

در این مرحله از پخت کوکو، سینه مرغ را به صورت ریش ریش در می آوریم، بعد از آن، یک تابه مناسب را بر حرارت ملایم می گذاریم و کمی روغن مایع نیز داخل تابه می ریزیم. در ادامه سینه مرغ را همراه زردچوبه داخل تابه می ریزیم و تفت می دهیم تا سینه مرغ به صورت کامل سرخ بشود.

کوکوی مرغ و هویج

مرحله پنجم

در این مرحله سینه مرغ را از تابه بیرون می آوریم، بعد از آن هویج را اضافه می کنیم و کمی زردچوبه می زنیم و دوباره مقداری تفت می دهیم و از تابه خارج می نماییم. در ادامه قارچ را به خوبی می شوییم، بعد از آن به شکل نگینی خرد می کنیم.

مرحله ششم

در این مرحله قارچ را با فلفل دلمه ای، سینه مرغ ریش ریش شده، هویج پخته شده، زرشک، تخم مرغ، نمک، زردچوبه، فلفل ، پاپریکا، آویشن و آرد داخل یک کاسه می ریزیم و مخلوط می نماییم تا مواد به خوبی با یکدیگر ترکیب شوند.

مرحله هفتم

در این مرحله پوست پیاز را می گیریم، بعد از آن به خوبی می شوییم و با دندانه های ریز رنده، خرد می کنیم. سپس پیاز را از صافی رد می کنیم تا آب آن خارج بشود، بعد از آن به مواد مخلوط شده اضافه می کنیم و مجددا هم می زنیم.

مرحله هشتم

در این مرحله پوست سیب زمینی را جدا می گیریم، بعد از آن می شوییم و با دندانه های ریز رنده، خرد می کنیم. در ادامه سیب زمینی را از صافی رد می کنیم تا آب اضافی آن خارج بشود، بعد از آن به مایع  کوکو می افزاییم و مخلوط می نماییم.

کوکوی مرغ و هویج

مرحله نهم

در این مرحله یک تابه مناسب را بر حرارت ملایم می گذاریم، بعد از آن کمی روغن مایع داخل تابه می ریزیم و می گذاریم که روغن به خوبی داغ بشود. در ادامه مایه کوکو را داخل تابه می ریزیم و با پشت قاشق پخش می نماییم.

مرحله دهم

در این مرحله اجازه می دهیم کوکو بر حرارت ملایم باقی بماند تا به صورت کامل سرخ بشود. در ادامه هنگامی که یک سمت کوکو به طور کامل سرخ شد آن را بر می گردانیم تا سمت دیگر کوکو ها نیز سرخ بشود، بعد از آن با نان تازه سرو می کنیم.